Novinky

15. 9. 2022: Tisá

Naše třída 6. B se 7. 9. 2022 vydala na školní výlet. Jeli jsme do Tisé. Když jsme tam dorazili, tak nám pan učitel rozdal mapy skal. Řídili jsme se podle zelené barvy a hledali jsme různé skalní útvary od 1 do 56. Seděli jsme na skalách. Potom, co jsme vše viděli a objevili, jsme se šli nasvačit a pokračovali jsme na autobus. Po cestě jsme se zastavili v krámku.

Marie Matoušková, Eli Pětíková, Gabriela Šimková, 6. B


12. 9. 2022: ZOO Praha

S naší třídou jsme se vypravili 6. 9. 2022 do pražské ZOO. Měli jsme průvodkyni, která nám řekla něco o velkých zvířatech. Byli jsme ve výběhu u ptáků a klokanů. Pořídili jsme spoustu fotek. Strávili jsme tam tři hodiny. Jako ozdoba tam byli obrovští mravenci. Viděli jsme krmení ledních medvědů. Ze ZOO jsme jeli na Václavské náměstí. Bylo to moc hezké.

Marie, Martina, Nela, Natka, Adriana, Roman, 6. B


12. 9. 2022: Výlet do Jetřichovic

S naší třídou jsme se vypravili vlakem na skály do Jetřichovic. Nejprve jsme šli na Mariinu vyhlídku a pak na Vilemíninu vyhlídku a Rudolfův kámen. Na Rudolfův kámen jsme vylezli po žebříku a na Mariinu vyhlídku po schodech. Byla to trasa o délce 8 km. Cestou zpátky jsme se v Děčíně zastavili v Bille.

Lukáš Michalec, Tadeáš Brandejský a Marek Třešňák, 6. B


20. 7. 2022: Sportovní úspěchy v mateřské škole

V pondělí 30. května se děti naší mateřské školy zúčastnily mistrovství škol v obratnostních soutěžích. Mistrovství se konalo v basketbalové akademii v prostorách školy Karla Jeřábka. Jejich úspěch nám udělal velkou radost, umístily se na krásném 2. místě. Strávili jsme krásné dopoledne plné zábavy, pohybu a soutěží s pěknou odměnou v podobě diplomu a sladkého dortu.

Nikola Duchoslavová


28. 6. 2022: Výzva k podání nabídky

do výběrového řízení na veřejnou zakázku malého rozsahu s názvem: Dodávka IT komponentů pro základní školu.

PaedDr. Zuzana Zrzavá, ředitelka školy


28. 6. 2022: Červnový výlet do Velké Británie

Rozvolnění a možnost vycestovat do zahraničí byly pro nás impulsem k zorganizování červnového zájezdu do Velké Británie, kam odjelo 48 žáků 2. stupně naší školy.

Po příjezdu do Anglie jsme první den strávili v Londýně, kde jsme navštívili typické londýnské památky: the Tower of London, Tower Bridge, London Eye. Prohlédli jsme si Greenwich, Houses of Parlament, Westminster Abbey, Big Ben, Buckinghamský palác, Trafalgar Square. Ve večerních hodinách jsme autobusem přejeli do přímořského městečka Bognor Regis, ze kterého jsme pořádali hvězdicovité výlety. Zde nám agentura zprostředkovala ubytování v typicky anglických rodinách. Druhý den jsme se vydali do Stonehenge, který jsme měli zdarma a to díky projektu, na kterém jsme my, učitelky angličtiny, pracovaly několik měsíců. Mile nás překvapilo nově vybudované muzeum, což částečně vykompenzovalo naše zklamání, že již není možnost se kamenů dotknout. Odpoledne jsme se přesunuli do městečka Portsmouth, kde jsme důkladně prozkoumali největší válečnou loď královny Viktorie, se kterou admirál Nelson vyhrál bitvu u mysu Trafalgar. Všechny nás ohromily trosky lodi Mary Rose, nejoblíbenější lodě krále Jindřicha VIII., která byla potopena v roce 1545 a po 400 letech byla vytažena a je umístěna v muzeu využívajícím moderní interaktivní prvky. Večer žáci strávili v rodinách, které jim připravili nejen večeři, ale i program. Náš poslední den jsme si užili v dalším přímořském městě Brighton. Po procházce po Brighton pier jsme po plážové promenádě došli k British Airways I360, kterou jsme vyjeli do výšky 138 m. Krásné slunečné počasí nám umožnilo odpočívat na oblázkové pláži, někteří otužilci se v Atlantickém oceánu i vykoupali. Neočekávaným zážitkem pro většinu byla návštěva mořského světa Sea Life. Náš výlet byl u konce a po zakoupení suvenýrů jsme nasedli do autobusu směr Roudnice n. L.

Velké poděkování patří Jasonu Whiteheadovi, našemu průvodci pocházejícímu z Londýna, který nás tímto výletem provedl.

Eva Richtrová, Jitka Kordačová, Jitka Liscová


27. 6. 2022: Setkání s budoucími prvňáky

Jako každý rok se i letos uskutečnilo vítání budoucích prvňáčků. Rodiče dostali potřebné informace, děti se seznámily se svou budoucí paní učitelkou a se svými spolužáky. Společně se podívali do svých tříd. Těšíme se v září na shledanou a přejeme všem krásné léto.

Jindra Dvorská


26. 6. 2022: Výlet na Pravčickou bránu

S naší třídou jsme se 14. června vypravili na školní výlet na Pravčickou bránu. Hned ráno jsme se vydali na cestu do Děčína, odkud jsme jeli na Mezní louku. Potom jsme šli rovnou po cestě nahoru směrem na Pravčickou bránu, kde byl krásný výhled. Pokračovali jsme dolů jinou, rychlejší cestou do Hřenska. Měli jsme tak čas i na oběd a pak jsme jeli zpět domů.

Tomáš Štajnc, 9. A


26. 6. 2022: Spaní ve škole

Z 8. na 9. června jsme s naší třídou 9. A strávili celou noc ve škole. Po příchodu do školy v 18:30 jsme si připravili večeři a poté začala zábava: koukání na filmy, hraní her v tělocvičně, hra na schovávanou atd. Sice jsme se moc nevyspali, ale byly to poslední týdny před prázdninami. Chtěli bychom poděkovat panu učiteli Pokornému, že tuto akci pro nás zajistil a že si to s námi užil.

L. Kubelková, J. Vraspír, J. Kovář, 9. A


21. 6. 2022: ZOO Praha

Ve středu jsme vyrazili s prvňáky na výlet do pražské zoologické zahrady. Měli jsme naplánovanou komentovanou prohlídku. Obě třídy měly paní průvodkyni. Vždy nám dala na výběr, co chceme vidět. To se nám moc líbilo. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o tom, jak žijí zvířata v zoo i v přírodě a také o historii zoo. Prošli jsme spodní část zoo včetně Darwinova kráteru. Viděli jsme plameňáky, opice, krokodýly a želvy. Navštívili jsme zvláštní žáby z jezera Titicaca. V pavilonu plazů jsme se snažili najít i hady. Ti se nám úspěšně schovávali. Dali jsme si malé občerstvení a nakoupili nějaké suvenýry domů. Největším zážitkem pro nás byly průchozí pavilony lemurů a klokanů. Viděli jsme zblízka malého klokánka a lemury na větvi pár metrů od nás. Výlet se nám moc líbil.


Žáci 6. B


20. 6. 2022: Výlet do Jump Family Ústí nad Labem

Dne 15. 6. 2022 jsme se sešli na vlakovém nádraží, koupili jsme si jízdenky a za několik minut jsme odjeli směr Ústí nad Labem. Po příjezdu do Ústí jsme se museli přesunout na cílové místo pomocí trolejbusu. Na místě po zakoupení ponožek nám trenéři vysvětlili pravidla chování na trampolínách a zábava mohla začít. Mohli jsme si vyzkoušet např. skoky do pěnových kostek, boj na kladině a spoustu různých trampolín. V průběhu dvou hodin jsme měli možnost se občerstvit a odpočinout si v místním bufetu. Dvě hodiny utekly jako voda a nastal čas uvolnit místo dalším školám. Opět jsme se trolejbusem přesunuli zpět do centra, kde jsme si mohli koupit oběd a ve čtvrt na tři jsme se unavení, ale spokojení vrátili domů.

Žáci 6. C


20. 6. 2022: Hurá na Lovoš!

V úterý 14. června 2022 třída V. C se třídami VI. A a VII. B společně vyrazily na školní výlet - výstup na Lovoš. Zvolili jsme výstup z Opárna po žluté značce, kde je terén mírně svažitý. Počasí nám přálo, bylo příjemně, ani poletující hmyz moc neotravoval. Děti se hezky rozehřály a připravily své nožky na pozdější trochu náročnější výstup. Cestou jsme se kochali smíšeným lesem, březovým hájem, a dokonce se nám podařilo setkat se i se srnkou a utíkajícím zajícem, přestože většina dětí byla velmi hlasitá. Cestou jsme zařazovali krátké přestávky na vydýchání, pití a svačinu. Všechny děti i pedagogové zvládli výstup na výbornou. Odměnou nám byly skvostné výhledy na České středohoří, krajinu Polabí a okolí Řípu. Při sestupu z Lovoše děti motivovala návštěva Černodolského mlýna a slíbené palačinky, zmrzlina, či jiné dobroty. Zde jsme strávili zaslouženou siestu a dobili si baterie na zpáteční cestu Opárenským údolím do Malých Žernosek. I přes jeden zapomenutý a znovunalezený batoh nám nic nesebralo radost z pěkného výletu, který jsme si všichni parádně užili. Horám zdar!

J. E. Hrabánková, J. Beranová, S. Jindřichová, J. Vyoralová


17. 6. 2022: Škola, já a vy

V pátek 10. června 2022 se uskutečnil nový projekt naší školy. Pokusili jsme se navázat na tradiční jarmark a školní akademii, ale tentokrát si užít den jinak. Vznikla nová spolupráce pedagogů, žáků a rodičů. Objevily se zajímavé nápady a aktivity. Všichni prožili slunečný den plný zábavy, což bylo znát na rozjasněných tvářích všech zúčastněných. Veliké díky patří všem, kdo se podíleli na přípravách, i rodičům, kteří si projektový den přišli užít se svými dětmi.

Jindra Dvorská


17. 6. 2022: Školní výlet 5. B

V pondělí 13. 6. 2022 jsme se celá třída vydali vlakem do Prahy za památkami. V hodinách vlastivědy jsme si vyprávěli o naší historické Praze, a tak jsme byli rádi, že jsme konečně na vlastní oči vše mohli vidět. Prošli jsme Prašnou bránou a vydali jsme se královskou cestou a zastavili se u důležitých památek. U každé z nich jsme plnili úkoly. Došli jsme až na Petřín, kde někteří z nás vystoupali všechny schody na Petřínskou rozhlednu, někteří byli v bludišti. Návrat byl přes Kampu (viděli jsme i Lenonovu zeď). Po historické Praze jsme se nachodili spoustu kilometrů a seznámili se s řadou zajímavých historických poznatků.

Žáci 5. B


15. 6. 2022: Sportovní aktivity ve školní družině

Školní družina za krásného počasí navštěvuje přilehlá hřiště naší školy, kde si děti užívají her podle svého výběru. Také je baví organizované štafetové či míčové hry, ve kterých se vždy projeví soutěživý duch a radost z pohybu.

Jindra Dvorská


14. 6. 2022: Školní výlet na zámek Loučeň

Koncem školního roku si vyrazili žáci třetích tříd na školní výlet - zámek Loučeň. Kolem tohoto krásného zámku bylo vybudováno dvanáct přírodních bludišť a labyrintů pro malé i velké návštěvníky. Dětem se nejvíce líbilo tisové, buxusové a provazové bludiště, z labyrintů pak pískovcový a travnatý. Pro všechny to bylo zajímavé, hravé, někdy i náročné. Při prohlídce interiéru zámku nám průvodce v dobovém kostýmu sdělil zajímavou informaci. Jedním z majitelů zámku se stal v roce 1809 Maxmilián z rodu Thurn-Taxisů a v době jeho panování byla založena poštovní služba pro lidi. Rozvoz zásilek Thurn-Taxisovými byl provozován žlutými kočáry (v zimě velikými saněmi) po dalekém okolí. Později k tomu přidali službu rozvozu lidí a právě v té době vznikla taxislužba, která funguje dnes po celém světě. Počasí nám přálo a výlet se vydařil. Zakončení nemohlo dopadnout jinak než nákupem suvenýrů a drobných sladkostí.

J. Liscová, I. Nováková, D. Kamenská


10. 6. 2022: Seznam dětí z Ukrajiny přijatých do 1. ročníku


10. 6. 2022: Dětský den ve školní družině

Po téměř dvouleté odmlce jsme se mohli opět vrátit k tradičním oslavám svátku Dne dětí. Nejinak tomu bylo i v našich odděleních školní družiny. Děti se na tento den plný soutěží, her a zábavy velice těšily a připravený program si náležitě užily. Soutěžily v rozmanitých disciplínách, ve kterých si mohly prověřit a vyzkoušet svou obratnost, rychlost, postřeh či jemnou a hrubou motoriku. Odměnou jim byly nejen oblíbené sladkosti všeho druhu, ale i drobné hračky, papírenské zboží či nejrůznější milé drobnosti.

Bc. Petra Kordová


8. 6. 2022: Informace ze školní družiny

Od příštího školního roku 2022/2023 bude navýšena úplata za školní družinu na částku 1500,- Kč za pololetí, tedy 300,- Kč za měsíc.

Bc. Petra Kordová, vedoucí ŠD


7. 6. 2022: Atletický trojboj

V pátek 27. 5. 2022 se konal na roudnickém stadionu dlouho očekávaný atletický trojboj. Z naší školy se zúčastnilo dvacet dětí od prvního do pátého ročníku. Z každého ročníku byly vybrány čtyři děti. Soutěžilo se v hodu, v běhu na 50 m a skoku do dálky. Naše děti byly úspěšné. Diplom za 2. místo mezi chlapci z první třídy získal Patrik Jindrák. Za druhou třídu vybojovala 1. místo Adéla Husáková. Za třetí třídu se na 2. místě umístila Amálie Purchartová a na 3. místě byl Matěj Žoha. Děti si den užily a odcházely plny zážitků.

Jana Beranová


2. 6. 2022: Pozvánka na projektový den Škola, já a vy


2. 6. 2022: Voda kolem nás

U nás ve škole se uskutečnil projekt Voda kolem nás. Realizovali jsme ho ve třídě 7. A v únoru a ve třídě 7. B v květnu. Jak to všechno proběhlo? Rozdělili jsme se na družstva. V týmu měl každý určenou funkci. Měli jsme vedoucího, zapisovatele, mluvčího, hlídače času a pozorovatele. První úkoly týmů byly zaměřené na týmovou práci. Poté jsme si vyzkoušeli filtraci vody v aparatuře, kterou jsme si sami vyrobili. Vyzkoušeli jsme několik druhů filtrů. Měřili jsme pH pomocí indikačních papírků. Po měření pH jsme viděli prezentaci o korýších od studentky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Prezentace byla velmi zajímavá. Následně jsme pracovali s mikroskopy, kdy jsme pozorovali vzorky vody, které jsme sami odebrali, například z potoka, řeky, jezírka a dalších lokalit. Naše pozorování bylo úspěšné, viděli jsme buchanky, korýše a jiné vodní mikroorganismy, ale i řasy. Celým projektem nás provedla RNDr. Lucie Pokorná, PhDr. Děkujeme všem, kteří tento projekt pro nás připravili. Obě naše třídy si ho velmi užily.

K. Fidlerová, E. Kazimírová, M. Macháček


1. 6. 2022: Návštěva u pana starosty

V pondělí 9. května zažila naše přípravná třída nezapomenutelný den. Byli jsme pozváni na návštěvu Městského úřadu v Roudnici nad Labem přímo k panu starostovi - Ing. Františku Padělkovi - a k panu místostarostovi - Mgr. Jiřímu Řezníčkovi. Pan místostarosta na nás čekal osobně před městským úřadem a provedl nás budovou doslova od sklepa po půdu. Navštívili jsme odbor místního hospodářství - oddělení investic - kde si děti popovídaly o tom, co se ve městě plánuje vybudovat a zrealizovat s panem Václavem Živcem a Davidem Kunertem. Pánové byli moc milí a statečně odpovídali i na otázky rodičů dětí, kteří prostřednictvím svých ratolestí poslali dotazy k zodpovězení a byli zvědaví na fundovanou odpověď. Podívali jsme se na oddělení cestovních dokladů, občanských průkazů, navštívili služebnu městské policie, odbor dopravy, prohlédli jsme si krásnou obřadní síň městského úřadu, kde pan místostarosta dětem poutavě vyprávěl o konání svateb a slavností. Vysvětlili jsme si význam živnostenského a pracovního úřadu a zavítali jsme také do kanceláře pro projednávání přestupků. I zde byly děti velmi srdečně přivítány a paní úřednice jim podrobně a zajímavě vysvětlily, k čemu jejich úřad slouží. Zlatým hřebem dne bylo přijetí předškoláků panem starostou. Děti byly uvedeny do jeho pracovny, jednotlivě se mu představily a vyprávěly, na jakou školu se chystají do první třídy. Pan starosta jim na oplátku vyprávěl o historii Roudnice nad Labem, přiblížil dětem historické obrazy i předměty ve své pracovně a umožnil jim jedinečný pohled z okna kanceláře na roudnické náměstí, které z výšky vypadalo velmi zajímavě. Tento pohled je doslova fascinoval. Povídali si společně o historii roudnického mostu a porovnávali dobové snímky a obrazy mostu v místnosti se skutečností. Návštěva byla velmi milá, bezprostřední a neformální a zakončili jsme ji " přípitkem" v podobě pomerančového džusu, který pro děti připravila skvělá Uršula Švecová - asistentka pana starosty. Moc děkujeme všem za milé a srdečné přijetí, děti si návštěvu velmi užily a mnoho se naučily. Jirka Řezníček nezapřel své kantorské vlohy a dovednosti a byl skvělým průvodcem a vypravěčem. Děkujeme za dopoledne, které jsme mohli ve vaší společnosti strávit, a za čas, který jste nám věnovali.

děti z přípravky při ZŠ Školní v Roudnici nad Labem

třídní učitelka Hanka Jeřábková a asistentka pedagoga Silvie Maternová


31. 5. 2022: Roudnický dětský sbor na Festivalu dětských pěveckých sborů na zámku v Cholticích

V sobotu 21. 5. 2022 se vydal Roudnický dětský sbor na sborový festival do Choltic. Odjížděli jsme ráno v 7 hodin. Do samotných Choltic jsme dojeli okolo 9 hodiny. Po příjezdu jsme se rozezpívali v kapli Sv. Romedia. Od jedenácti hodin proběhl první koncert šesti zúčastněných sborů, většinou z Královehradeckého kraje. Zpívali jsme druzí. Vystoupení se nám povedlo. Mohli jsme si v kapli poslechnout i další zúčastněné sbory. Při hodinové pauze během poledne nám umožnili prohlédnout si zámecký park. Druhé vystoupení se odehrálo na nádvoří zámku od 14 hodin. Vítr přinesl nemalé problémy zvukaři, neboť venku jsme zpívali na mikrofony se zesilovačem. Společnou závěrečnou skladbu jsme již nestihli, neboť jsme museli odjet na zámek Žleby. Byla tam objednána prohlídka. Naši sbormistři vždy zpestří zájezdy i o poznání kulturně historické nebo přírodovědné. Ten den jsme měli štěstí. Zrovna se konala i tradiční pouť, takže jsme měli možnost podívat se i tam. Cestou domů jsme si zapívali různé písně s doprovodem kytary. Vrátili jsme se po 20. hodině. Měli jsme dobrý pocit ze zpívání i ze všech zážitků, které nám den přinesl. Chceme poděkovat manželům Zrzavým za zorganizování takhle skvělé akce.

Adam Král a Kateřina Preislerová


27. 5. 2022: Květnové okénko do školy

Květen byl měsíc práce i zábavy. Naše škola vyslala týmy dívek a chlapců na krajské finále ve florbale. Žáci šestých až devátých ročníků odjeli do divadla Most na představení Sluha dvou pánů, uskutečnilo se závěrečné focení tříd tohoto školního roku. Prvňáčci byli pasováni na čtenáře, čtvrťáci ukončili dopravní výchovu poslední návštěvou dopravního hřiště v Litoměřicích. Květen byl prací a poznáním nabitý.

Jindra Dvorská


27. 5. 2022: Mirakulum

Abychom se trochu odreagovali od učení, navštívili jsme park Mirakulum ve středočeských Milovicích, kde nás čekalo velké dobrodružství. V areálu jsme prošli lesní hřiště, kontaktní zoo, skákali jsme na obřích trampolínách, houpali se na houpačkách, sjeli jsme lanová centra. Také jsme se vydali do podzemní chodby, užili si přírodní prolézačky a zakončili jsme vše výborným obědem. Všichni jsme byli moc šikovní, nikdo se neztratil, nikomu se nic nestalo a naši paní učitelku jsme poslouchali jedna báseň. No jo, už jsme velcí druháci.

Třída 2. C


25. 5. 2022: Vzpoura úrazům

Vzhledem k blížícím se prázdninám a spoustě volného času se ve třetích a šestých ročnících uskutečnil projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny s názvem "Vzpoura úrazům". Tato beseda byla zaměřena na vážná poranění páteře a míchy. Povídat si s dětmi přijeli dva zdravotně hendikepovaní, kteří dětem vyprávěli svůj příběh. Oba muži jsou upoutáni již několik let na invalidní vozík. Ukazovali dětem možné nebezpečí, které číhá nejen venku, ale i doma nebo ve škole. Děti se zaujetím poslouchaly, také diskutovaly. Důkazem toho, že beseda děti velmi zaujala, bylo množství zvídavých otázek, např. jak se lidem upoutaným na invalidním vozíku žije, co mohou a nemohou ve svém životě dělat. Dvouhodinová beseda byla pro děti velkým přínosem, určitě na ni budou dlouho vzpomínat a vyvarují se nebezpečných situací, do kterých se mohou během letních radovánek dostat.


23. 5. 2022: Jarní radovánky

Rozkvetlé jaro se všemi krásami jsme přivítali se školní družinou. Také jsme si oblíbili zcela nové cvičební prvky sloužící k posilování i zábavě na prostranství vedle budovy naší tělocvičny. Hry s padákem patří k nejoblíbenějším pohybovým aktivitám, o to více nás tyto hry baví venku na zahradě naší mateřské školy.

Bc. Petra Kordová


19. 5. 2022: Informace k zápisu pro ukrajinské děti

Спеціальні дати для запису українських дітей в

Рудницькі школи на 2022/2023 навчальний рік

для початкових класів: 8 та 9 червня 2022 року

8. 6. 2022 з 14:00 до 17:00

9. 6. 2022 з 14:00 до 16:00

З 1.9.2022 обов'язкове відвідування школи поширюється на дітей, які досягли шестирічного віку до 31.8.2022.

для дитячих садків: 9. 6. 2022

з 8:00 - 14:00

Для дітей, які досягли п'яти років до 31 серпня 2022 року, з 1 вересня 2022 року дошкільна освіта є обов'язковою.

Критерії прийому учнів до 1-го класу на 2022/2023 навчальний рік - спеціальний набір дітей з України, яким надано тимчасовий захист у зв'язку з війною в Україні

I. Проживання в районі котрий спадає під дану школу

a) Якщо кількість дітей, які живуть в районі який спадає під дану школу , перевищує визначену місткість, наступні критерії допуску застосовуються поступово:

1) діти, які приписані в даному районі, до дня запису до школи та мають у цій школі братів і сестер

2) діти, які були приписані в районі котрий спадає під дану школу, до дня запису оголошеного школою

Якщо кількість абітурієнтів у кожній категорії перевищує загальну місткість, порядок буде визначатися за найкоротшою віддаленістю місця проживання дитини від школи (виміряно по прямій). На такій же відстані вирішує порядок лотереї.

b) Якщо кількість дітей, котрі приписані в даному районі під котрий спадає школа , буде меншою за визначену місткість, додаткові критерії в пункті II застосовуються поступово.

II. Інші, тобто ті котрі живуть за межами Роуднице над Лабем

а) брат/сестра відвідує ту саму школу

б) дитина проживає в селі де не має початкової школи ,або не має угоди в загальному шкільному окрузі

в) інші будуть вибрані методом жеребкування(в присутності мера міста, або його заступника)

Якщо кількість дітей у кожній категорії перевищить загальну кількість, у цих дітей буде проводитися жеребкування, доки кількість не буде заповнена.

Законний представник дитини зобов'язаний підтвердити адресу проживання в Чеській Республіці, наприклад, договором оренди / підтвердженням від орендодавця / або особистою заявою(čestné prohlášení )

Документи, необхідні для вступу до базової освіти:

• Паспорт законного представника з візою для перебування більше 90 днів , візa з тимчасовим захистом ,та паспорт дитини з виданою візовою наклейкою та штампом (перебування більше 90 днів віза з тимчасовим захистом)

• картка тимчасового страхування VZP ČR (підтвердження медичного страхування дитини в Чехії)

• заява про вступ до базової освіти

• реєстраційний формуляр

Зарахування відбуватиметься

у формі співбесіди з законним представником та заявником (дитиною).

Більш детальну інформацію ви можете отримати в окремих школах


18. 5. 2022: Divadelní představení "Sluha dvou pánů"

Ve čtvrtek 12. května vyrazilo šest tříd druhého stupně se svými třídními učiteli do Městského divadla v Mostě na představení "Sluha dvou pánů" podle autora Carla Goldoniho. Hlavní roli sluhy Truffaldina ztvárnil herec Jiří Kraus, který tuto roli hraje už dlouhou dobu. Vtipná komedie nás nadchla. Nezapomněli jsme se slavnostně obléknout, některé své spolužáky jsme ani nepoznali. Bylo to zase něco jiného než výlety, na které jsme zvyklí. Jsme rádi, že jsme se po více než dvou letech mohli znovu do divadla podívat.

Nela Králová, 8. C


18. 5. 2022: Světový den orientačního běhu v Roudnici nad Labem

Jako každý rok proběhl Světový den orientačního běhu také v Roudnici nad Labem. Po dvouleté pauze se děti ze školní družiny s doprovodem vydaly ve středu 11. května pod Kratochvílovu rozhlednu. Děti se nejprve seznámily s tím, co je čeká, a s novými pojmy např. lampion - kontrola, mapa, orazit kleštičkami průkazku. Krátká trať pro naše začínající účastníky byla dostačující. Krásné počasí a elán byly dobrou motivací. Všichni trať úspěšně zdolali a byli odměněni účastnickým diplomem a propagačním materiálem. Nechyběla ani sladká odměna. Děti byly nadšené a druhý den se pochlubily ostatním kamarádům.

Martina Nosek


17. 5. 2022: Seznam přijatých uchazečů do MŠ


10. 5. 2022: Návštěva gymnaziálních laboratoří

Dne 6. května naše třída 7. B navštívila Gymnázium v Roudnici nad Labem. Gymnázium nabízelo možnosti podívat se do jeho laboratoří biologie a fyziky. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, které se střídaly v laboratořích. V laboratoři fyziky jsme si na vlastní kůži mohli vyzkoušet zákon akce a reakce, akcelerace nebo zrychlení, pohyb podle daného grafu a sílu stisku, ve které jsme i soutěžili. Na závěr nám studenti představili pohyb tělesa, kde funguje Newtonův zákon, čím těžší těleso je, tím se rychleji pohybuje. Následně jsme šli do laboratoře biologie, kde probíhala demonstrační pitva ryby. Měli jsme také možnost si prohlédnout pod mikroskopem dvě šupiny, kdy jedna šupina byla s postranní čárou a druhá bez ní. Poté jsme také rybu popisovali. Na závěr jsme měli za úkol nakreslit šupiny pod mikroskopem. Návštěva gymnázia byla velmi zajímavá. Děkujeme panu řediteli Mgr. Petru Dobešovi za milé přivítání, paní profesorce RNDr. Kateřině Blažové a studentům gymnázia za tuto možnost.

K. Fidlerová a M. Macháček, 7. B


2. 5. 2022: Seznam přijatých uchazečů do ZŠ

Rozhodnutí je možno si vyzvednou od středy 4. května 2022 na vrátnici školy.

Mgr. Jiří Neliba, zástupce ředitelky školy


25. 4. 2022: Den Země

22. dubna si celá naše škola připomněla v rámci projektového dne významný svátek, který je slaven po celém světě - Den Země. Do projektu se zapojili všichni žáci prvního i druhého stupně se svými vyučujícími. Stranou nezůstaly ani děti z přípravné třídy a mateřské školy. Poznávací, zábavnou a interaktivní formou se nám podařilo upozornit na jedinečnost a také křehkost a ohroženost životního prostředí na naší planetě. Žáci starších ročníků se zhostili role průvodců a pro své mladší spolužáky připravili pěkné prezentace. Společně si pak zasoutěžili v rámci různých her, poznávacích kvízů a také pokusů. K úspěchu celé akce přispělo také krásné počasí, které ji provázelo.

Mgr. Miroslav Novák


20. 4. 2022: Slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů

V úterý 19. dubna 2022 se v roudnickém KD Říp konala slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, do něhož bylo zapojeno sedm základních škol z Podřipska. Naši školu reprezentovalo pět žáků z 9. B: Adéla Jurigová, Jakub Čada, Michaela Fidlerová, Václav Šimral a Iveta Schneiderová. Ve své videoreportáži zpracovali příběh pana Tomáše Petráka, bývalého lékaře, starosty roudnického Sokola a městského zastupitele. Prokázali obrovskou píli a šikovnost. Pět měsíců usilovné práce úspěšně zakončili včera odpoledne na pódiu, kde uvedli svého pamětníka. I když jejich vystoupení vyvolalo zřejmě největší emoce a potlesk publika, které do posledního místa zaplnilo celý sál i galerii, bohužel nevyhráli. Přesto (nebo právě proto) bych jim chtěl velmi poděkovat za skvělou práci a příkladnou reprezentaci školy. Pro mě byli jasnými vítězi, kteří do svého konání vložili srdce.

Mgr. David Mikoláš


16. 4. 2022: Informace k zápisu do mateřské školy


13. 4. 2022: Planetárium Praha

Žáci třetích ročníků navázali na učivo prvouky o vesmíru a vypravili se na návštěvu Planetária v Praze. Program, který se nazýval "Vesmír kolem nás", se všem velmi líbil a děti zaujal. Dozvěděly se spoustu zajímavostí o planetách sluneční soustavy, planetkách a jejich měsících a také o výzkumných výpravách kosmonautů na Měsíc. Velmi působivé bylo kreslené znázornění hvězdných znamení. Po projekci si žáci prohlédli obsáhlou výstavu, která je zaměřena na veškeré vesmírné dění. Všem se výlet moc líbil, vezli si domů nejen spoustu hezkých zážitků, ale také různé suvenýry na památku.

Mgr. Ivana Nováková a Mgr. Jitka Liscová


12. 4. 2022: Výsledky krajských kol soutěží v cizích jazycích

Žákyně naší školy dosáhly výborných výsledků v krajských kolech soutěží v cizích jazycích.

Anglický jazyk

4. místo - slečna Veronika Klížová, 9. A

Ruský jazyk

4. místo - slečna Michaela Husáková, 9. A

Oběma soutěžícím gratulujeme.

Mgr. Martin Pokorný


10. 4. 2022: Studio JSNS - pravidelné vysílání pro školy

Studenti a žáci, ptejte se. Vaše otázky týkající se ruské agrese na Ukrajině zodpoví odborníci během živého vysílání.

Dnes a denně můžeme v médiích vidět, jakým způsobem Rusko ohýbá pravdu. Jeho propagandě jde o navození dojmu, že všechny verze jsou možné a pravda neexistuje. Jakou roli hraje právě ruská propaganda v aktuálním konfliktu? Jaké jsou její nástroje a jak je možné propagandu odhalit? Proč propagandě podléhá tolik lidí? Na tyto a další otázky se mohou žáci a studenti ptát v pátečním vysílání.

Studio JSNS je určené mladým lidem a dětem, středoškolákům a žákům nejvyšších ročníků základních škol.

Nejbližší živá vysílání:

  • 22. dubna 10:00-10:45, téma Naši noví ukrajinští sousedé s ředitelkou SIMI Magdou Faltovou
  • 29. dubna 10:00-10:45, téma Válka v našich myslích s psycholožkou Danielou Vodáčkovou


7. 4. 2022: Zápis do 1. tříd a přípravné třídy pro školní rok 2022/2023 ukončen

Rozhodnutí o přijetí bude vydáno do 30 dnů od ukončení zápisu zveřejněním registračních čísel na webových stránkách školy.

Mgr. David Mikoláš, zástupce ředitelky školy


7. 4. 2022: Výuka jinak - Pražský hrad

Ve středu 30. března, vyrazili žáci 6. B, 7. C, 8. C a 8. B se svými třídními učiteli na výlet na Pražský hrad, za programem "Výuka jinak". Od rána pršelo a to nám trošku kazilo náladu, ale ne natolik, abychom si výlet neužili. Autobusy nám zastavily u vstupu u Jeleního příkopu a všichni jsme museli projít bezpečnostní bránou, u které vše proběhlo bez problémů. Odebrali jsme se na terasu Jízdárny, kde jsme se rozdělili na tři skupiny a čekali na své průvodce, kteří nás provedli přes Jelení příkop, Katedrálou sv. Víta, Vladislavským sálem a svůj výklad ukončili v Bazilice sv. Jiří. Poté nás vyučující zavedli do Zlaté uličky, kde jsme měli krátký rozchod před odjezdem. I přes deštivé počasí jsme si výlet užili a naučili jsme se něco o naší historii.

Nela Králová, VIII. C


7. 4. 2022: Projekt My town

Během měsíce března se všichni žáci v pátém ročníku seznámili s tématem My town. Postupně si děti osvojovaly slovní zásobu i často používané fráze průběžnými konverzačními aktivitami, které se k tomuto tématu vztahují. Naučily se zeptat se na cestu nebo odpovídat na otázky, kde se nachází dobrá kavárna, městský úřad, vlakové nebo autobusové nádraží, obchod a podobně. V hodinách, kdy jsme pracovali s časopisem, jsme navštívili i města jako je New York nebo Londýn a seznámili se s významnými nebo zajímavými místy. Během celé této doby si děti chystaly materiály k realizaci projektu, který vypracovával každý sám. Všechny děti se velmi snažily a z prezentace i z výsledků jejich práce jsme měly velkou radost. Je vidět, že naše město jim přirostlo k srdci, a ač je jednou život zřejmě zavane do nejrůznějších koutů světa, budou se sem k nám do Roudnice zase rády vracet.

Mgr. J. E. Hrabánková, Mgr. M. Hoření, Mgr. G. Purchartová


2. 4. 2022: Výsledky finále IT-SLOTu

Na podzim v rámci nominačního kola, kterého se zúčastnilo 4 963 žáků ze 127 škol, se naši dva žáci probojovali mezi nejlepších 50 řešitelů v soutěži IT-SLOT.

Ve středu 30. března 2022 se nejlepší soutěžící z 1. kola sešli v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze na Proseku, aby bojovali ve finálovém kole nejen za sebe, ale i za školu o velmi hodnotné ceny. Soutěžící přijeli do Prahy z různých částí celé České republiky.

Pavel Folkrt si polepšil o 18 míst a obsadil 30. místo. Nejlepšího umístění dosáhl Tomáš Margetin, když rovněž vylepšil své umístění a skončil na 5. místě. Tímto počinem také stanovil nový rekord naší školy. Gratulujeme!

Bc. František Ševčík


30. 3. 2022: Výsledky okresního kola Olympiády z českého jazyka

Soutěže v kategorii I (žáci 8. a 9. ročníků ZŠ a odpovídající ročníky gymnázií) se zúčastnilo 41 soutěžících.

Naši školu reprezentovaly:

9. místo - Barbora Soukupová, 9. A

30. místo - Veronika Klížová, 9. A

Blahopřejeme žákyním k výbornému umístění ve velmi silné konkurenci.

Mgr. Miroslav Novák


22. 3. 2022: Výsledky okresního kola Zeměpisné olympiády a okresního kola soutěže v německém jazyce

Dne 11. 3. 2022 byly zveřejněny výsledky okresního kola Zeměpisné olympiády, které proběhlo dne 23. 2. 2022.

Výsledky soutěže v kategorii B (zúčastnilo se 19 žáků 7. tříd ZŠ a sekund víceletých gymnázií):

10. místo - Kryštof Zika, 7. A

15. místo - Jan Ševeček, 7. A

17. místo - Karel Ševčík, 7. B


Výsledky soutěže v kategorii C (zúčastnilo se 25 žáků 8. a 9. tříd ZŠ a tercií a kvart víceletých gymnázií):

13. místo - Antonín Karpíšek, 8. A

14. místo - Jakub Jarůšek, 9. A

16. místo - Adam Král, 9. C

Všem soutěžícím gratulujeme k velmi dobrému umístění.


Dne 9. 3. 2022 proběhlo okresní kolo soutěže v německém jazyce 8. a 9. tříd. Zúčastnilo se ho celkem 11 žáků včetně žáků škol s rozšířenou výukou jazyků.

Naše žákyně se umístily:

6.-7. místo - Markéta Petrásková, 9. A

8. místo - Adéla Ševečková, 9. A

Blahopřejeme našim žákyním k výbornému umístění ve velmi silné konkurenci.


Mgr. Martin Pokorný


21. 3. 2022: Příběhy našich sousedů - Roudnicko


11. 3. 2022: Výroba domácí kosmetiky

Začátkem druhého pololetí jsme se s šesťáky v rámci pracovních činností věnovali tématu domácí výroby kosmetiky. Diskutovali jsme o běžné kosmetice prodávané v obchodech, jejíž přísady jsou bohužel leckdy škodlivé. Všechny látky, které si aplikujeme na kůži či sliznice těla, prostupují do krevního oběhu a působí na celý organismus. Vysvětlili jsme si, co jsou to éterické oleje a jaké prospěšné účinky mají na lidské tělo. Vytvořili jsme si recept na domácí netoxickou zubní pastu a šumivé bomby do koupele, abychom si ujasnili, co vše budeme potřebovat a jak na to. Další hodinu už se třída změnila v kosmetickou laboratoř a žáci se pustili do samotné výroby. Výsledné produkty si také děti ozdobně zabalily, protože design výrobku je samozřejmě neméně důležitý. Domácí zubní pasta i šumivky do koupele se žákům moc povedly a někteří je i s rodiči již úspěšně vyzkoušeli.

Bc. Anna Podzemská


8. 3. 2022: Začal plavecký výcvik 3. tříd

3. února se třeťáci nemohli dočkat první lekce plavání. Také Covid-19 postihl i naše dvě třídy, místo 50 dětí jelo na první lekci jen 30 natěšených dětí. Na druhou lekci neodjela celá třída 3. B, protože byla v povinné karanténě. Až 3. lekce se konečně vydařila a děti z obou tříd zaplnily celý plavecký bazén. Teď nás čeká dalších sedm lekcí, ve kterých se budou někteří školáci učit plavat a ostatní zdokonalovat techniku plavání a skoků do vody.

Třídní učitelky 3. tříd


4. 3. 2022: Vyhlášení soutěže Já a COVID-19 aneb Jak se změnil můj život během pandemie

Dne 3. 3. 2022 proběhlo za přítomnosti poroty v sále Knihovny Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem slavnostní vyhodnocení soutěže Já a COVID-19 aneb Jak se změnil můj život během pandemie. Naše škola byla úspěšná. V literární soutěži v kategorii 1. stupně získal Alexandr Douša z V. B druhé místo, v kategorii 2. stupně zvítězila Lenka Havlová z VIII. C. V recitační soutěži získal 3. místo Dalibor Vanča z V. C. Nejpočetněji jsme měli zastoupenou výtvarnou soutěž. V kategorii 1. stupně se na 2. místě umístil David Pulda z III. A. V kategorii 2. stupně jsme obsadili všechna oceňovaná místa. 3. byla Kristýna Vlasáková z VIII. A, 2. Šárka Zapfová z VII. C, 1. Nela Selicharová z VI. A. Cenu poroty za skupinovou práci získaly žákyně VII. B Petra Krajčová, Eliška Kazimírová, Amálie Znamenáčková a Anna Dvorská. Děkuji všem vyučujícím, kteří se podíleli na přípravě soutěžících a Mgr. Mileně Hoření a Mgr. Michaele Řehákové, které byly členkami porot.

PaedDr. Zuzana Zrzavá


3. 3. 2022: Gratulace účastníkům okresního kola soutěže v anglickém jazyce

Gratulujeme našim žákyním, slečně Veronice Klížové z IX. A a slečně Enkhtuvshin Egshiglen (Egil) ze VII. C k výborným výsledkům v okresním kole soutěže v anglickém jazyce.

Soutěž se konala dne 1. 3. 2022 v Litoměřicích.

Slečna Veronika Klížová vyhrála okresní kolo v kategorii 8. a 9. tříd a bude naši školu reprezentovat dne 7. 4. 2022 v krajském kole soutěže.

Slečna Enkhtuvshin Egshiglen (Egil) se v kategorii 6. a 7. tříd umístila na 10. místě.

Mgr. Martin Pokorný


1. 3. 2022: Únorové okénko do školy

V únoru byl zahájen plavecký výcvik, na který se těšily děti z přípravné třídy, třetích a čtvrtých ročníků. Čtvrťáci navštívili dopravní hřiště a Obecní dům v Praze, uskutečnil se lyžařský výcvik, školní kolo olympiády v ruském a německém jazyce. Druháci navštívili pobočku České spořitelny v Roudnici nad Labem, hodiny matematiky a finanční gramotnosti jsou tak zajímavější. Je zvláštní, co vše se dá stihnout v nejkratším měsíci celého roku.

Jindra Dvorská