Fotogalerie 2021

Únorové okénko do školy

Škola běží ve stávajícím režimu. Žáci přípravné třídy, prvních a druhých ročníků pilně pracují prezenčně. Jejich práce jsou ozdobou tříd a chodeb. Podívejte se ve fotogalerii. Žáci vyšších ročníků se vzdělávají zatím distančně. Přejeme si, aby se vše brzy vrátilo do normálního režimu.

Jindra Dvorská


Velikonoční projektový den ve školní družině - 18. 2.

Ve školní družině jsme trochu s předstihem uspořádali velikonoční projektový den. Žáci se díky prezentaci dozvěděli něco nového o zvycích a tradicích. Povídáním jsme se pomalu dostali k samotnému zdobení kraslic. Žáci měli na výběr ze dvou technik, do kterých se pustili s nadšením. Projektový den se vydařil a výsledek byl krásný.

Jindra Dvorská


Sněhová nadílka - 8. 2. až 19. 2.

V týdnech od 8. 2. do 19. 2. 2021 nás příroda vyslyšela, splnila nám přání v podobě sněhové nadílky. Taková pohádková zima nebyla u nás už mnoho let. S dětmi ze školní družiny jsme toho hned využili a venku jsme se vyřádili do sytosti. Děti byly vybaveny zimním oblečením a konečně oprášily sáňky a boby. Byla to prostě nádhera.

Jindra Dvorská


Lednové okénko do školy

Po vánočních prázdninách nastoupily na prezenční výuku první a druhé ročníky s přípravnou třídou. Ostatní žáci pokračují doma v online výuce. I přes veškerá vládní opatření se nevzdáváme, věříme, že se vše brzy vrátí do zajetých kolejí.

Jindra Dvorská


Radovánky na sněhu - 11. 1. až 15. 1.

V týdnu od 11. 1. do 15. 1. 2021 nám příroda dopřála sněhovou nadílku. Děti ze školní družiny se s radostí pustily do výroby sněhuláků, zábavu jsme si moc užili, sněhuláci se povedli. Posuďte sami v naší fotogalerii. Přáli bychom si více takových krásných sněhových radovánek.

Jindra Dvorská


Příprava ptačí hostiny dětmi 2. A - 6. 1. až 13. 1.

Vše začalo při hodině čtení po vánočních prázdninách. Četli jsme příběh Dobrůtka pro sýkorky. Byl to návod, jak vyrobit dobrůtky nejen pro sýkorky. Při pohledu z oken třídy na školní zahradu jsme se rozhodli, že zkusíme kelímky také vyrobit. V dalších dnech si děti začaly nosit kelímky. Výtvarná výchova byla spíše hodinou vaření. Plech, elektrická plotýnka, hrnec, vařečka, naběračka. V hrnci jsme rozpustili tuk, postupně jsme přidávali semínka vhodná pro ptáčky a směsí jsme naplnili přinesené kelímky. Počasí přálo, mrzlo a směs v kelímcích tuhla. Pevnými nůžkami na plech paní učitelka odstranila plast a vyrobenou hmotu pro ptáčky jsme dali opět zchladnout na venkovní parapet. V hodině tělesné výchovy jsme se šli nejen vyběhat ven, ale hlavně pověsit vyrobené dobrůtky na stromy v areálu školy. Teď se již těšíme, jak z oken naší třídy budeme pozorovat ptáčky, kterým jsme vytvořili ptačí hostinu.

Mgr. Jitka Liscová