Fotogalerie 2021

Orientační běh - 6. 5.

Dne 6. května 2021 proběhl ve školní družině projektový den zaměřený na orientační běh. Děti 2. ročníků se dozvěděly mnoho zajímavých informací. Jak pracovat s buzolou, jak se orientovat na mapě, jak vypadají mapové symboly a popisy kontrol. Paní Jana Buková, která je předsedkyní Klubu orientačního běhu v Roudnici n. L., připravila s paní vychovatelkou M. Nosek malý orientační běh v areálu školy. Děti dostaly mapu závodu s kartičkou kontrol. Po splnění úkolů obdržely diplom a upomínkové předměty. Malí závodníci nadšeně zhodnotili svůj první zkušební závod a rádi by se zúčastnili dalších akcí.

Jindra Dvorská


Dubnové okénko do školy

Konečně krok dopředu. Žáci prvního stupně nastoupili 12. dubna 2021 na rotační prezenční výuku. I přes různá nařízení vlády vše klape. Hned je u nás ve škole veseleji, dětský smích a křik zní třídami a chodbami. Žáci pracují s větším zápalem pro věc.

Jindra Dvorská


Březnové okénko do školy

Škola je v provozu jen zčásti, školní družina a mateřská škola zajišťuje hlídání dětí rodičů pracujících v integrovaných složkách. Školní jídelna je také v provozu. Stále trvá distanční výuka. Než nastoupili i žáci 1. a 2. ročníků na distanční výuku, stihli připravit školu na jaro. Prohlédněte si v naší fotogalerii.

Jindra Dvorská


Vesmír

Vesmírem proplula třída 5. C nejen při prezenční výuce, ale i při on-line výuce. Projekt začal Velkým třeskem, postupně se žáci seznamovali s kosmonauty a jejich zvířecími průkopníky, hvězdnými seskupeními a jejich významem pro námořníky. S astronomy si objasnili některé otázky naší Sluneční soustavy. Prohlédli si planety pomocí IT techniky a encyklopedií. Jediné, na co nenalezli přesnou odpověď, byla přítomnost cizí civilizace ve vesmíru. Projekt byl propojen s výtvarnou výchovou. Vznikaly barevné plochy Velkého třesku či představy mimozemšťanů.

Mgr. Andrea Hendrichová, Andrea Horáčková


Únorové okénko do školy

Škola běží ve stávajícím režimu. Žáci přípravné třídy, prvních a druhých ročníků pilně pracují prezenčně. Jejich práce jsou ozdobou tříd a chodeb. Podívejte se ve fotogalerii. Žáci vyšších ročníků se vzdělávají zatím distančně. Přejeme si, aby se vše brzy vrátilo do normálního režimu.

Jindra Dvorská


Matematika hrou

Žáci 2. A se v letošním školním roce učí matematiku Hejného metodou. Jsou to hodiny poznávání, řešení úloh, příkladů pomocí pokus - omyl. V tomto měsíci se žáci seznamovali s krychlí. Poznávali její vlastnosti, krychli " oblékali", vytvářeli střih krychle. S hrací kostkou se téměř každý seznámí při deskových hrách a druháci zjistili, že puntíky na kostce mají matematické pravidlo. Co dalšího k bádání nás příště čeká?

Mgr. Jitka Liscová


Moje kniha - 25. 2.

Každý čtvrtek probíhá 4. vyučovací hodinu v 2. A tandemová výuka, kdy jsou přítomny dvě učitelky. Žáci věděli, že si mají na hodinu čtení přinést svou rozečtenou knížku. Po úvodním povídání, proč čteme knihy, třídní učitelka položila svou knihu a všem sdělila, jak se kniha jmenuje, kdo je hrdinou knížky. Postupně i ostatní žáci přidávali své knihy, ale museli říct, co společného má s knihou, ke které tu svou přikládá. Na závěr hodiny paní učitelka Berounská seznámila s knihami rozdělenými podle určitého věku čtenářů. Příště nás čeká seznámení s pravidly čtenářské dílny.

Mgr. Jitka Liscová


Velikonoční projektový den ve školní družině - 18. 2.

Ve školní družině jsme trochu s předstihem uspořádali velikonoční projektový den. Žáci se díky prezentaci dozvěděli něco nového o zvycích a tradicích. Povídáním jsme se pomalu dostali k samotnému zdobení kraslic. Žáci měli na výběr ze dvou technik, do kterých se pustili s nadšením. Projektový den se vydařil a výsledek byl krásný.

Jindra Dvorská


Pracovní činnosti na sněhu - 8. 2.

Hurá! V našem městě jsme se dočkali sněhové nadílky, která vydržela několik dní. Děti z 2. A byly natěšeny, že půjdou na pracovní činnosti ven a kromě vyrobených mlsek pro ptáčky budou z oken třídy pozorovat i postavené sněhuláky. Ale ejhle! Ze sněhu nešly vyrobit koule. Po prvotním zklamání si děti sníh užily, vyřádily se a po skončení hodiny se rády vrátily ze zimy do tepla.

Mgr. Jitka Liscová


Sněhová nadílka - 8. 2. až 19. 2.

V týdnech od 8. 2. do 19. 2. 2021 nás příroda vyslyšela, splnila nám přání v podobě sněhové nadílky. Taková pohádková zima nebyla u nás už mnoho let. S dětmi ze školní družiny jsme toho hned využili a venku jsme se vyřádili do sytosti. Děti byly vybaveny zimním oblečením a konečně oprášily sáňky a boby. Byla to prostě nádhera.

Jindra Dvorská


Lednové okénko do školy

Po vánočních prázdninách nastoupily na prezenční výuku první a druhé ročníky s přípravnou třídou. Ostatní žáci pokračují doma v online výuce. I přes veškerá vládní opatření se nevzdáváme, věříme, že se vše brzy vrátí do zajetých kolejí.

Jindra Dvorská


Radovánky na sněhu - 11. 1. až 15. 1.

V týdnu od 11. 1. do 15. 1. 2021 nám příroda dopřála sněhovou nadílku. Děti ze školní družiny se s radostí pustily do výroby sněhuláků, zábavu jsme si moc užili, sněhuláci se povedli. Posuďte sami v naší fotogalerii. Přáli bychom si více takových krásných sněhových radovánek.

Jindra Dvorská


Příprava ptačí hostiny dětmi 2. A - 6. 1. až 13. 1.

Vše začalo při hodině čtení po vánočních prázdninách. Četli jsme příběh Dobrůtka pro sýkorky. Byl to návod, jak vyrobit dobrůtky nejen pro sýkorky. Při pohledu z oken třídy na školní zahradu jsme se rozhodli, že zkusíme kelímky také vyrobit. V dalších dnech si děti začaly nosit kelímky. Výtvarná výchova byla spíše hodinou vaření. Plech, elektrická plotýnka, hrnec, vařečka, naběračka. V hrnci jsme rozpustili tuk, postupně jsme přidávali semínka vhodná pro ptáčky a směsí jsme naplnili přinesené kelímky. Počasí přálo, mrzlo a směs v kelímcích tuhla. Pevnými nůžkami na plech paní učitelka odstranila plast a vyrobenou hmotu pro ptáčky jsme dali opět zchladnout na venkovní parapet. V hodině tělesné výchovy jsme se šli nejen vyběhat ven, ale hlavně pověsit vyrobené dobrůtky na stromy v areálu školy. Teď se již těšíme, jak z oken naší třídy budeme pozorovat ptáčky, kterým jsme vytvořili ptačí hostinu.

Mgr. Jitka Liscová