ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ROUDNICE NAD LABEM, ŠKOLNÍ 1803

413 01 Roudnice nad Labem | tel.: 412 871 200 | e-mail: vedeni@zsskolni-rce.cz | web: www.zsskolni-rce.cz


RSS kanál


RSS kanál školy

http://www.zsskolni-rce.cz/web/rss.rss

Co je RSS

RSS je rodina XML formátů určených pro čtení novinek na webových stránkách a obecněji syndikaci obsahu.

Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu přihlásit se k odběru novinek z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj se většinou vyskytuje na stránkách, kde se obsah mění a přidává velmi často (například zpravodajské servery).

Původně tento formát sloužil pouze k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery, které takto velmi jednoduše mohly odkazovat na aktuální články na jiných serverech.

RSS formát poskytuje obsah celého článku, příp. jeho část, odkaz na původní článek a také jiná metadata. Tyto informace jsou posílány jako XML soubor nazývaný RSS zdroj, webový zdroj, RSS stream, RSS feed nebo RSS kanál.

Zdroj: www.wikipedia.org


RSS čtečky

Mezi populární samostatné RSS čtečky pro Windows patří FeedDemon. Graficky povedený RSS nástroj je nabízen ke stažení zdarma. Má již zařazeny desítky zdrojů, čímž je snadno použitelný i pro ty, kteří RSS teprve začínají objevovat. FeedDemon nabízí atraktivní a snadno použitelné rozhraní s integrovaným webovým prohlížečem. Defaultně komunikuje v angličtině, nicméně je možno ho lokalizovat rovněž do češtiny.

Upřednostňujete-li nenáročnou, česky mluvící RSS a Atom čtečku, která se navíc nemusí instalovat, vyzkoušejte např. RSS čtečku, vyvíjenou jak v 32-bitové, tak i v 64-bitové verzi.

Integrovanou RSS čtečku obsahuje dnes každý moderní prohlížeč. Uživatelé Internet Exploreru, Firefoxu, Opery, Google Chromu a dalších mohou přidávat RSS kanály přímo z adresního řádku, slouží k tomu speciální ikona, která se na jeho konci objeví.


RSS kanál


Kontakty

Poloha na mapě

-> RSS kanál <-


PočítadloCopyright © 2007-2018 | Design by krygl